Isı Yalıtımlı Prekast Cephe Panel Sistemi

Eser Prekast GRC Prekast Paneller ise sistem olarak, statik hesaba göre gerekli kesit boylarına sahip çelik karkas ile desteklenerek, özel kanal tipli ankraj malzemeleri ile binaya tespit edilir. Mimari tasarıma uygun olarak, modüler hale getirilen Eser Prekast GRC Prekast Panel, betonarme iskeleti tamamlanmış yapıya montajı yapılırken, bina iskeletinde olabilecek şakül ve ölçü problemleri önceden belirlenmek suretiyle kolayca çözümlenebilmesine olanak tanır.

Beton yüksek basınç dayanımına sahiptir fakat çekmeye karşı aynı şey söz konusu değildir. Cam elyafı takviyeli beton içindeki özel elyaf sayesinde hem çekmeye, hem de basınca karşı mukavimdir. Örnek vermek gerekirse, cam elyafının çekme dayanımı çeliğin 3 katı, elastisite modülü de 3-4 katı kadardır.

Ayrıca elyaf paslanmayacağı için malzeme çok uzun ömürlüdür. Eser Prekast Isı Yalıtımlı Cephe Panel Sistemi pürüzssüz ve hatasız yüzeyleri ile binaların bir mücevher gibi diğerlerinden ayırt edilmesini sağlar. İster cephe panelleri olsun, ister dekoratif elemanlar tüm Eser Prekast ürünleri binalarda yaratıcı ve estetik tasarımlara olanak sağlar. Eser Prekast doğal renkleri ile kullanılabileceği gibi istenilen renkte de boyanabilir. Her şekilde kalıcı ve uzun ömürlü temiz bir yüzeye sahiptir.Eser Prekast Isı Yalıtımlı Cephe Panel Sistemi ve Dekoratif elemanları alternatif cephe sistemlerine göre daha kolay ve hızlı monte edilebilmektedir. Eser Prekast Isı Yalıtımlı Cephe Panel Sistemi sandviç sistemi içinde içerdiği A1 yanmazlık sınıfına sahip alüminyum folyolu taşyünü ile her iklim koşulu için çok yüksek ısı yalıtımı sağlamaktadır. GRC Prekast iyi bir akustik performansa sahiptir. 10 mm kalınlığındaki GRC Prekast, ortalama 30 dB üzerinde ses izolasyonu sağlar. Eser Prekast elyaf takviyeli beton yanmaz, tutuşmaz ve hiçbir şekilde yanarak duman vermez. Ayrıca St. Gobain Cem-Fil Alkali dayanımlı elyaf (ARG) ile üretilen Eser Prekast asit ve alkaliye, biyolojik etkilere ve ultraviyole ışığa karşı dirençlidir.